jump to navigation

Экологические новости за 27.07.09 Июль 28, 2009

Posted by klim75 in Экологические новости.
trackback

від Дунаю до Бугу — від Бугу до Дунаю

Переговори щодо «Аріани» активізувалися

Після перерви переговори судновласника грецького балкера «Аріана» із сомалійськими піратами, які захопили у полон судно два з половиною місяці тому, активізувалися.

Як розповіла начальник оперативного відділу української державної компанії «Укркрюїнг» Ірина Гончар, з боку піратів було тривале мовчання, але минулого тижня вони знову вийшли на зв’язок із судновласником.

— У них активізувалися переговори, однак коли вони завершаться — невідомо. Судновласник говорить, що всі здорові, і на борту є їжа і вода. Моряки дотепер не можуть зателефонувати родичам, оскільки пірати їм не дають цього робити, — підкреслила вона.

Нагадаємо, балкер «Аріана», що йшов під прапором Мальти і перевозив 35 тисяч тонн сої із Бразилії до Ірану, був захоплений піратами в ніч на 2 травня в Індійському океані. На борту перебуває екіпаж з 24 українців. Всі вони — жителі Одеської та Миколаївської областей.

Платимо більше, одержуємо менше

Сумну для нас статистику оприлюднило Міністерство житлово-комунального господарства у сфері тарифної політики.

Станом на 1 липня поточного року Одеса посідає перше місце у країні за вартістю комунальних послуг. Зокрема, у Південній Пальмірі найвищі тарифи на послуги теплопостачання, утримання будинків, споруд і прибудинкових територій.

Так, послуги теплопостачання для мешканців Одеси обходяться у 332,34 гривні за Гкал з ПДВ, у той час, як їхня фактична вартість становить 221,48 гривні без врахування ПДВ. А середньозважений тариф на послуги щодо утримання будинків, споруд і прибудинкових територій дорівнює 1,77 гривні за квадратний метр, при фактичній середній собівартості 1,68 гривні без врахування податку на додану вартість.

Нова система енергозбереження

На черговій прес-конференції начальник Головного управління розвитку інфраструктури і енергозабезпечення облдержадміністрації Олег Кураков розповів про хід виконання у регіоні загальнодержавної програми «Питна вода України на 2006 — 2020 роки».

Він також повідомив, що найближчим часом планується впровадити нову систему енергозбереження.

За його словами, діюча застаріла морально. Одним з її недоліків є відсутність енергоаудиту. Тому області потрібна нова. Її концепція вже перебуває у процесі розробки. До цього залучено досвідчених фахівців, членів профільних депутатських комісій облради та міськради.

Чи втілять у життя екологічний проект?

Як повідомив на одній з прес-конференцій начальник управління муніципальних позик і цінних паперів Геннадій Нечаєвський, планується реконструкція станцій біологічного очищення «Північна» і «Південна».

За його словами, проект фінансуватиметься у межах Кіотського протоколу, тобто за рахунок продажу квот щодо скорочення викидів парникових газів.

Проект передбачає встановлення обладнання щодо зневоднювання вологих опадів, що дозволить значно скоротити викиди в атмосферу метану. Газ використовуватиметься для одержання теплової і електричної енергії. А для експлуатації цього обладнання створять комунальне підприємство.

У даний час відповідні документи перебувають на погодженні у депутатських комісіях міськради. Міськвиконком повинен подати заявку на реалізацію проекту до Агенції екологічних інвестицій при Кабінеті Міністрів України з метою одержання фінансування. Реалізацію проекту планується розпочати з 2010 року. На всі роботи відводиться від 12 до15 місяців. Їхня орієнтовна вартість разом з технологічним обладнанням — майже 15 мільйонів доларів США.

Про дитячий театр замовте слово…

В Одесі потрібно створити дитячий театр естради. Так вважає керівник міжнародного фестивалю юних талантів «Зірочка» Олександр Степанов.

— На сьогоднішній день просто необхідно, щоб такий театр функціонував. Ми звертатимемося до міської влади з проханням про виділення приміщення для нього, — підкреслив Олександр Степанов, — тим більше, що такі театри з успіхом давно працюють у Москві, Санкт-Петербурзі. Було б ще краще, якщо майбутній театр одержить статус муніципального.

Фієста танцю

Позавчора великою шоу-програмою на одеському пляжі «Золотий берег» завершився Третій міжнародний фестиваль латиноамериканських танців «Salsa on the beach».

У різний час проекти «Сальса Клубу» проходили на багатьох майданах міст України.

У цьому році місцем проведення щорічної фієсти стала Одеса.

Фестиваль пройшов за підтримки управління інженерного захисту території міста і розвитку узбережжя та Посольства Республіки Куба в Україні.

Основною його метою є популяризація здорового способу життя серед дітей та молоді і залучення до активного відпочинку шляхом вивчення різноманітних стилів сучасних латиноамериканських танців. Крім культурно-розважальної програми, учасники фестивалю змогли відвідати навчальні семінари кращих викладачів латиноамериканських танців України та світу.

У межах свята пройшли майстер-класи для всіх охочих.

Южне

Дев’ятий здають, на черзі — десятий

Як уже повідомляли «ОВ», у Южненському морському торговельному порту завершується спорудження причалу генеральних вантажів N 9. А у найближчих планах портовиків — спорудження ще одного перевалювального комплексу N 10.

Заплановані терміни введення його в експлуатацію — 2010-2012 роки. Проектом передбачено спорудження причалу завдовжки 285 метрів і завглибшки біля стінки 17 метрів, а також складської території загальною площею близько 30 тисяч квадратних метрів.

Проектна потужність нового комплексу — 1,2 мільйона тонн на рік. Але при подальшому освоєнні тилової зони його можливості можна буде збільшити до 3,8 мільйона тонн.

Ананьївський район

Зусиль докладають не всі

На недавній черговій робочій нараді, що відбулася в обласній державній адміністрації, розглядалося питання щодо завершення реконструкції каналізаційних очисних споруд у місті Ананьєві.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Максим Степанов зазначив, що керівництво області та району зробили все можливе, щоб ліквідувати злободенну проблему. Так, було укладено угоду на тимчасове електропостачання об’єкта, розпочато пусконалагоджувальні роботи, вжито заходів щодо першого етапу проектно-кошторисної документації для подальшої експертизи тощо. Але, незважаючи на це, зазначив Максим Степанов, керівництво ОДА вкрай незадоволене пасивною позицією керівництва Ананьївської міської ради у питаннях, що потребують термінового вирішення.

На завершення наради головуючий доручив керівництву району тримати на контролі питання співпраці Ананьївської міської ради з проектним інститутом «Укрпівдендніпроводгосп» та Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Одеській області.

Комінтернівський район

Повчальні підсумки жнив

Одними з перших вивели жнивну техніку з хлібних ланів механізатори сільськогосподарського виробничого кооперативу «Світанок».

Упоратися зі жнивами в стислі терміни і без втрат їм дало можливість уміле застосування групового методу роботи. Почергово техніку концентрувати на масивах, де зернові швидше достигали.

— Це сприяло оперативному вирішенню всіх питань: дозаправки комбайнів, їх технічної профілактики, а якщо виникала необхідність, і швидкого ремонту, відвезення намолоченого збіжжя тощо, — говорить начальник механізованого загону В. Герман.

Усе зерно завозилося на територію току для доочищення лише через вагову. При середній урожайності понад 26 центнерів з гектара вже заскладовано на збереження близько півтори тисячі тонн.

Овідіопольський район

Упоралися за годину

Всього за одну годину було проведено у четвер чергову 27-му сесію районної ради.

При розгляді традиційного фінансового блоку, до якого увійшли звітні питання райдержадміністрації щодо виконання районного бюджету за перше півріччя, а також змін і доповнень до районного бюджету і використання коштів резервного фонду, депутати ухвалили відповідні рішення. На засіданні докладно прокоментовано проблему складання бюджетів сільськими і селищними радами на 2010 рік, які, як відомо, планується затверджувати у Кабінеті Міністрів України і з наступного бюджетного року обходитися без дотацій.

Одним з основних питань порядку денного заслухано доповідь Наталії Бессараб, начальника управління економічного розвитку Овідіопольської РДА про хід виконання «Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2009 рік» за перше півріччя.

Явне пожвавлення викликало обговорення питання про узгодження користування мисливських угідь для громадської організації «Клуб мисливців і рибалок «Караголь». Деякі депутати були стурбовані, що після одержаних погоджень, відведені території стануть закритими для решти мешканців району. Тому дозвіл ця громадська організація одержала всього на рік з наступним можливим подовженням оренди.

Ширяївський район

З миру по копійці…

На одній із сесій райради було ухвалено рішення про збір коштів для придбання найнеобхіднішого обладнання для ЦРЛ. З того моменту пройшло не так багато часу, а вже є понад 23 тисячі 600 гривень.

Закономірно, що найбільшу суму зібрали самі медичні працівники. Активно провадять цю роботу сільські та селищна ради. Долучилися фермерські господарства, працівники Пенсійного фонду, центру зайнятості, управління юстиції, комбінату побутових послуг, автозаправки, НВК «Олімп». Є чимало й індивідуальних внесків.

Виразним є такий факт. Як розповіла головний лікар ЦРЛ Ольга Волкова, у селі Новосвітівка, де проживають в основному пенсіонери, люди самі без будь- якої ініціативи «згори» зібралися на сільську сходку і вирішили зробити свій внесок в цю благородну справу. В результаті від громади надійшло на спецрахунок понад 240 гривень. Люди давали, хто скільки зміг. Були внески по 20, 10 і навіть 5 та дві гривні. Вони робили це з упевненістю у тому, що з миру по копійці, а районній лікарні — нове обладнання.

Савранський район

Підготовка під контролем

На останньому засіданні колегії РДА розглядалось одне з найважливіших для жителів району питання «Про підготовку народногосподарського комплексу до роботи в осінньо-зимовий період».

Основну увагу було приділено таким сферам, як електропостачання, телефонний зв’язок, шляхове сполучення, робота закладів освіти та медицини.

В полі зору місцевих органів влади — забезпечення паливом закладів освіти, медицини, культури, ремонти опалювальних систем. Зокрема, одним із нагальних питань для шкіл району є заміна старих котлів на більш сучасні і головне — ефективні.

В закладах медицини першочерговим залишається підготовка до роботи у зимовий період ФАПів, амбулаторій.

Під час обговорення особлива увага зверталась на проблемні моменти з тим, щоб разом знайти шляхи їх вирішення.

Котовський район

Відремонтовано сільраду

Цими днями у селі Гонората відбулося урочисте відкриття будинку сільської ради після капітального ремонту. В ньому також будуть розміщені бібліотека, ФАП, пошта, кабінет дільничного інспектора міліції.

В заході взяли участь голова обласної ради М. Скорик, голова районної ради В. Синько, в.о. голови райдержадміністрації М. Зайцев та сільські голови. Зокрема, у вітальному слові голова обласної ради відзначив, що в районі, незважаючи на загальну непросту економічну ситуацію, реалізуються програми щодо капітального ремонту та реконструкції об’єктів соціально-культурного призначення. Багато зроблено завдяки взаєморозумінню, тісній співпраці між районною радою та райдержадміністрацією.

Кодимський район

Сімейні старти, на яких ніхто не програв

Відділом у справах молоді та спорту райдержадміністрації спільно з районною організацією «Молодіжні ініціативи» було проведено спортивно-масове свято «Тато, мама, я — спортивна сім’я!»

У змаганнях взяли участь сім’ї: Дяченків, Следів, Шепітків, Бушанських, які після жеребкування розділились на дві команди: «Едельвейс» (Дяченки, Шепітки) і «Юніор» (Следі, Бушанські). Впродовж години глядачі та вболівальники спостерігали за суперництвом, наповненим емоціями та азартом. Значно сприяли підтримці гарного настрою концертні номери, представлені вихованцями районного центру дитячої та юнацької творчості.
Источник: http://izvestiya.odessa.gov.ua/index.php?go=Newspaper&in=view&id=16452

Житомирські ліси рідіють

Винні не так пожежі, як незаконна вирубка

Коли українські телеканали показували море вогню над лісами Австралії або Каліфорнії, думалося, добре, що нас це обходить… Не обминуло. Нещодавно великі пожежі знищили 1200 га лісів у Луганській області, де й так їх обмаль. На пам’яті — загибель у вогні торік великих соснових масивів на Херсонщині (досі не названі винуватці того лиха). У кінці квітня й на початку травня нинішнього року великі лісові та торф’яні пожежі майже одночасно палали в кількох місцях на півночі Житомирської області — на території майже в 900 га. Найбільше постраждав Поліський державний заповідник, який є природною перлиною України й де вогонь охопив 550 га.

ЧОМУ ГОРЯТЬ ЗАПОВІДНИКИ?

Загибель заповідних лісів взагалі є екстраординарним випадком, бо йдеться про зони, які підлягають найбільш ретельному захисту. Утім, на цю проблему існують і інші точки зору. Начальник Головного управління МНС в області полковник цивільного захисту Ігор Нікітчук сказав «Дню», що пожежа в заповіднику була найбільшою з тих, які доводилось гасити рятувальникам Житомирщини за всю історію їхньої роботи. Розпочавшись як низова, вона дуже скоро перекинулась на верхівки дерев, по яких сильні пориви вітру розносили вогонь у різних напрямках. Крім протипожежних формувань лісгоспів, були задіяні рятувальні підрозділи з навколишніх райцентрів і навіть Рівненської області (до 169-ти пожежників і 25 одиниць техніки, а ще гелікоптер МІ-8 Ніжинського спецзагону МНС з водозливним обладнанням). Від вогню довелось рятувати й село Копище: як сказала його жителька Катерина Скрит, якби не пожежники, село б згоріло. Приборкати полум’я вдалося лише за кілька днів. Як зазначив І.Нікітчук, свою роль в цьому міг зіграти людський чинник.

…Після закінчення основної протипожежної операції великі лісові ділянки лісу в районі Копища й Поліського заповідника представляли собою гнітючу картину: чорна, як вугіль, земля, обгорілі стовбури дерев, а руді крони сосен нагадали автору накриту радіацією смугу лісу під Чорнобильською АЕС влітку 1986 року.

Директор заповідника Сергій Жила виклав своє бачення проблем, пов’язаних із лісовими пожежами й загалом з функціонуванням заповідних зон. Із його слів, остання пожежа виникла тому, що на подібній території, яка належала Копищанській сільраді, тлів торф’яник. Землям, які не використовуються в сільськогосподарському обігу, переконаний директор, слід повернути природні функції й відновити там болота. Крім того, якщо в лісі довгий час не ведеться господарська діяльність, немає пожеж, там накопичується велика кількість паливного матеріалу, внаслідок чого різко зростає ймовірність виникнення великих неконтрольованих пожеж. Тому необхідно, зокрема, за прикладом Канади, де застосовуються подібні методи, приблизно раз на десять років проводити в лісах контрольовані підпали.

З 20 тис. га території Поліського заповідника чотири тис. га, тобто 20%, відноситься до зон абсолютної заповідності. Але утримувати їх в такому режимі недоцільно, оскільки туди не можна вводити техніку для охорони лісів від пожеж, а гущина деревостану не дозволяє розгорнути протипожежні засоби при великому вогні. Однак із цього приводу природоохоронна прокуратура та Державна екологічна інспекція мають претензії, з якими не можна погодитись.

ДУМКА ПРАВООХОРОНЦІВ

Позицію правоохоронців Житомирський міжрайонний природоохоронний прокурор Сергій Кока пояснив для «Дня» такими резонами. При перевірках дотримання вимог законодавства, які восени минулого року проводились прокуратурою спільно з працівниками Державної екологічної інспекції в області, було виявлено, що Положення про Поліський природний заповідник і проект організації його території та охорони природних комплексів, розроблений Українським державним проектним лiсовпорядним виробничим об’еднанням «Укрдержлiспроект» (знаходиться в Ірпені), не в повній мірі відповідають вимогам закону. Зокрема, статті 16 закону «Про природний заповідний фонд України», в якій зазначається, що будь-які рубки на території заповіднику заборонені. Але в згаданому положенні були передбачені рубки догляду за лісом. Отже з року в рік їхня кількість збільшувалась — у 2005 році вони охоплювали площу 140 га, в 2006 році площа була збільшена до 268 га, в 2007 році — до 298 га. Загальна маса зрубаної деревини в 2005 році складала 5 тис. 147 куб. м., у 2006-му — 5 тис. 773 куб. м, у 2007 році — 8 тис. 364 куб м. Заповідник продавав дрова, пиловник, будівельний ліс, техсировина на суми від кількох тисяч до десятків тисяч гривень.

Крім цього, згідно зі згаданим проектом, виділялися ділянки абсолютної заповідності, де забороняються будь-які рубки й будь-яке втручання в екосистему — туди не можна їздити, на цих ділянках не можна косити сіно, або рубати дерева. Але там теж проводились рубки. Спеціалісти екологічної інспекції дійшли висновку, що це турбує тварин в заповіднику, а відтак є однією з причин зменшення в заповіднику кількості диких тварин — лосів, кабанів, косуль та інших.

Перевірки, які проводились Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства (цій державній структурі підпорядкований заповідник. — В.К.), спрямовувались не на дотримання там природозаповідного законодавства — до заповіднику ставились як до простого лісгоспу. Можна зрозуміти, каже прокурор, керівників заповідника — потрібен бензин, потрібні гроші, щоб було за що охороняти ліс. Але коли на території області створений єдиний в регіоні державний заповідник із унікальною екосистемою Полісся, то вбачається, що не потрібно туди втручатися, й Поліський заповідник не має перетворюватися на звичайний держлісгосп із планами по заготівлі лісопродукції й тому подібне.

ХТО Й КОЛИ САДЖАТИМЕ ЛІС?

Нещодавно під час візиту до Житомирської області голова Державного комітету лісового господарства Микола Тимошенко в інтерв’ю обласному радіо майже весь час приділив перерахуванню успіхів галузі. Особливо хвалився великим перевиконанням планів із заготівлі й переробки деревини, зростанням продуктивності праці внаслідок впровадження сучасних ліній. Та він нічого не сказав про насадження нових лісів, стан догляду за деревостанами, їхнє збереження та катастрофічні лісові пожежі. Такі підходи головного державного лісівника країни говорять самі за себе. Отже навряд чи варто чекати, що буде виконана Державна програма «Ліси України», яка розрахована на період з 2002 року по 2015 рік і якою передбачається проведення широкомасштабного лісовідновлення та лісовідтворення. Навряд чи Україна з найнижчим показником лісистості в Європі, який на даний час оцінюється в 15- 16%, хоча б трохи наблизиться до європейського, що перевищує 40% (свідомо чи з причини необізнаності керівник галузі ці красномовні цифри в згаданому інтерв’ю не називав). А «відмазкою», як завжди, стануть ремствування на брак державного фінансування. Хоча в галузі лише офіційно обертаються кошти від господарської діяльності в сотні мільйонів гривень. До речі, цей же «аргумент», як правило, звучить, коли мова заходить про захист лісів від пожеж.

Крім того, автору довелось особисто чути від жителів Коростенського району, що селян, яких живуть біля лісу, наймають приїжджі «підприємці» різати бензопилами дерева й завантажувати стовбурами великі трейлери; від мешканців Олевського району, який славився густими лісами й де минулої війни ховались від ворогів бійці УПА «Поліська Січ», — що нині через ці ліси видно Білорусь; під Трускавцем — як по-хижацьки вирубали масиви дубів; від жителів Волинської області — як багато розвелось у лісних районах пилорам, на яких вдень і вночі переробляють зрізаний відкрито й таємно ліс. І дуже дивно виглядала інформація, наведена на відомчій нараді, що самоправні порубки в лісах Житомирщини в 2008 році склали 874 куб. м- цифра, в реальність якої, з огляду на її мізерність, повірити неможливо…

…Правоохоронним структурам варто поцікавитися, хто має або матиме найбільший зиск від вирубування й продажу згорілого лісу на Херсонщині, Житомирщині, Луганщині. І тоді можуть «випливти» високопоставлені фігуранти з керівних столичних державних структур, парламентарі, очільники й депутати місцевих органів влади, які «годуються» з лісу. Причому без будь-якої політичної окраски — регіонали, народники, бютівці, нашеукраїнці… Щодо Житомирщини, то, за інформацією, наданою «Дню» начальником відділу Держаної служби по боротьбі з економічною злочинністю УМВСУ в області Ігорем Савченком, її працівники в нинішньому році викрили 15 злочинів у сфері лісового господарсвта. Але, як правило, суди виносять вироки у вигляді позбавлення волі з відстрочкою покарання, хоча відповідні статті КК України передбачають суворі санкції.

Тим, хто вважає, що автор захищає ліс тому, що є членом якоїсь громадської екологічної організації та отримує закордонні гранти (такі закиди доводилось чути), не варто перейматися — він не має стосунку до таких організацій — ніяких гроше й, крім гонорарів від «Дня», за ці статті ніхто не платив. Просто ліс — це кисень і вода. І значить — життя. Колегам пропонується приєднатися до цієї позиції та не вірити чиновникам, які розводиться про свої великі успіхи на ниві захисту лісу.
Источник: http://www.day.kiev.ua/277579/

Діти-інваліди — без оздоровлення?

На Рівненщині залишитися без оздоровлення можуть діти-інваліди, які потребують цього чи не найбільше. Їхні батьки занепокоєні — адже заклади, які виграли тендер, не відповідають не те що їхнім вимогам, а й пропозиціям. Діти з важкими фізичними вадами відпочивати там просто не зможуть. А все через те, що для цього немає необхідних умов. «Діти з особливими потребами вимагають особливого догляду. Тому в закладах, де б вони могли оздоровлюватися, мали б бути двомісні чи максимум чотиримісні кімнати. Це не наша примха, а необхідність. Бо ж дехто з цієї категорії дітей і заснути без заспокійливого не може. Натомість у двох закладах в Одеській та Херсонській областях, що виграли тендер, у кімнатах по шість ліжок. До того ж, там немає поручнів, таких необхідних для дітей з порушенням опорно-рухового апарату. Та й вбиральня одна на увесь поверх, — коментує Тетяна Конончук, голова громадської організації «Спілка батьків дітей-інвалідів із захворюванням ЦНС «Стежкою добра». — Батьки з нашої організації вже поїхали в ці заклади, щоб ознайомитися з умовами, які вони пропонують, на місці. Ми домовилися, що зайві ліжка повиносять, і наші діти таки житимуть в дво- чи чотиримісних кімнатах. Однак інші умови залишаються незмінними. Окрім того, нас непокоїть ще й те, що заклади не мають лікувальної бази». Питання з оздоровленням дітей із особливими потребами ще обговорюватимуть в облдержадміністрації. Тим часом їхні батьки прогнозують — біля моря цьогоріч побувають ті діти, які можуть самостійно пересуватися. Натомість візочникам, найімовірніше, на такий відпочинок потрапити не вдасться. Принаймні за нинішніх умов, повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Українці завоювали 33 медалі на Всесвітніх іграх-2009

27 липня закінчилися Всесвітні ігри-2009 із неолімпійських видів спорту, що проходили в Тайвані. Українська збірна посіла третє місце в неофіційному командному заліку, завоювавши 33 медалі, з них 11 золотих, 12 срібних і 10 бронзових, повідомляє «Кореспондент». Українські спортсмени відрізнилися в таких видах спорту як бодібілдінг, підводне плавання, художня гімнастика, акробатика, пауерліфтінг, спортивне скелелазіння, сумо. Неофіційний медальний залік Всесвітніх ігор у Тайвані очолила збірна Росії, на друге місце піднялася італійська команда, третю позицію посів Китай. Збірну України вже привітав Президент України Віктор Ющенко: «Ваша невичерпна енергія, сила волі й духу, мужність та фізична витривалість привели національну збірну команду України до бажаної перемоги», — зазначається в тексті офіційного привітання. Ющенко вважає, що своїм виступом спортсмени продемонстрували професіоналізм і високу майстерність, а також довели, що Україна є великою спортивною країною. Він побажав їм здоров’я, щастя, добра й натхнення для нових досягнень. Нагадаємо, на Всесвітніх іграх-2005, що проходили в Німеччині, українська збірна була сьомою, завоювавши 21 медаль.

Українці щасливіші за росіян та американців

Дослідники з Британського аналітичного центру New Economics Foundation визнали Коста-Ріку «найзеленішою та найщасливішою» країною світу, повідомляє «Українська правда». Україна ж опинилася на 95-му місці, випередивши Росію (108-ме місце) та США (114-те місце). При упорядкуванні рейтингу експерти враховували такі чинники, як очікувана тривалість життя, задоволеність жителів країни своїм способом життя, а також екологічне становище в країні. Зокрема, за даними опитування, 85% мешканців Коста-Ріки задоволені своїм способом життя, а очікувана тривалість життя місцевих жителів склала 78,5 років. Усього в рейтингу зазначено 143 країни. У першій десятці опинилися країни Латинської Америки та Азії — Коста-Ріка, Домініканська республіка, Ямайка, Гватемала, В’єтнам, Колумбія, Куба, Сальвадор, Бразилія та Гондурас. Цікаво, що до 50-ки найщасливіших країн потрапили лише дві розвинуті — Нідерланди (43-тє місце) та Мальта (44-те місце). З колишніх же країн СРСР найвище місце у позитивному рейтингу посіла Молдова (32-га позиція). На 34 місці — Таджикистан, на 45 — Узбекистан, на 48-му — Вірменія і на 61-му — Киргизія. Великобританія за показниками щастя посіла 74-те місце, а Австралія — 102. Останню, 143-ту сходинку віддали Зімбабве.

Вихлопні гази знижують інтелект дітей

Проживання біля дороги з інтенсивним вуличним рухом може відбитися на інтелекті вашої дитини, стверджують учені, повідомляє «Здоров’я України». Експерти надали докази на підтримку теорії, що проживання в бідних районах міста може зашкодити мозку, що розвивається. Вчені досліджували 249 дітей жительок Нью-Йорка, які впродовж 48 годин під час останнього триместру вагітності ходили з монітором повітря, прикріпленим до рюкзака. Всі вони проживали в бідних районах північного Манхеттена і південного Бронкса. Жінки піддавалися різному рівню забруднюючих повітря агентів, типових для міського середовища, переважно від вихлопів автомобілів, автобусів та вантажівок. У віці п’яти років дітям учасниць експерименту запропонували пройти тест на IQ. Ті діти, які ще в утробі найбільше зазнали впливу забрудненого повітря, набрали в середньому на чотири-п’ять балів менше, ніж діти, які отримали меншу дозу забруднюючих агентів. Це досить велика різниця в коефіцієнтах, здатна відбитися на успішності в школі, заявила провідний автор дослідження лікар Фредеріка Перера (Frederica Perera), директор Центру дитячого здоров’я округу Колумбія.

Лікар Майкл Емсолл (Michael Msall), педіатр із Чикагського університету, США, який не брав участі в дослідженні, заявив, що ці дані не означають, що «діти, які проживають у забруднених містах, не зможуть навчитися читати та писати». Але вони вельми недвозначно вказують на те, що вам зовсім необов’язково жити навпроти заводу, щоб зіткнутися з ризиками, пов’язаними із забрудненням повітря, а звичайне міське повітря може бути небезпечніше, ніж вважалося раніше.
Источник: http://www.day.kiev.ua/277582/

Устрицы под угрозой исчезновения

Как свидетельствуют результаты недавно проведенного исследования, количество устричных рифов в мировом океане сократилось на 85 процентов. Между тем устрицы — не только популярное лакомство. Не всякому известно, что они играют чрезвычайно важную роль в жизни океанской фауны и флоры.

Устрицы и сегодня остаются любимым блюдом гурманов во всем мире. На протяжении столетий моряки вылавливали их в неимоверных количествах, а затем сбывали почти за бесценок. Им и в голову не могло прийти, что когда- нибудь устрицы станут вымирающим видом.

Увы, по данным только что проведенного исследования, дело обстоит именно так. Мало того: по данным все тех же исследований, моллюски и ракообразные также пополнили список вымирающих морских видов: их численность также сократилась почти на 85%.

Исследование было проведено экологической организацией The Nature Conservancy. Впрочем, к проблемам морской флоры и фауны обращаются и другие организации, занимающиеся защитой окружающей среды. Чтобы предотвратить исчезновение редких морских видов, ученые считают необходимым принять целый ряд неотложных мер. По их мнению, устриц необходимо занести в список вымирающих видов; ареалы их распространения следует рассматривать как заповедники. Кроме того, как подчеркивают специалисты, устричные раковины необходимо использовать для возрождения рифов и увеличения популяции устриц. Бесконтрольный лов устриц необходимо немедленно прекратить.

Говорит Барри Труитт — ведущий исследователь организации The Nature Conservancy: «Устрицы имеют огромное значения для экосистемы, особенно в прибрежных заливах и устьях рек: благодаря им происходит удаление отложений и наносов. Иными словами, они формируют среду обитания для других организмов».

Двадцать лет назад Чесапикский залив, омывающий восточное побережье США, был центром американского рыболовства и рыбной индустрии. Однако бесконтрольный отлов рыбы и загрязнение водной среды привели к тому, что за два последних десятилетия 90% обитавших здесь видов исчезли.

Барри Труитт и его коллега Бо Ласк возглавляют работу по сохранению океанской флоры и устриц в этих местах: «Вот эти белые кромки свидетельствуют о том, что в это время года колонии устриц растут».

Это искусственно возрожденный риф. Здесь-то и происходит рост устричных колоний. Сейчас отлив, но через несколько часов они полностью окажутся под водой.

«Вот маленькие устрицы, а под ними — устрицы больших размеров. Так они и растут», — рассказывает Барри Труитт

Одна из главных проблем — как найти достаточное число раковин для искусственного роста.

Люди ловят устриц на протяжении столетий. Нашлось применение и пустым раковинам — из них добывают кальций для нужд сельского хозяйства.
Используют их и при строительстве дорог — вместо того, чтобы увеличивать с их помощью количество устриц».

Год назад ученые предложили использовать для восстановления популяции устриц бетонные блоки, для которых не представляет опасности морская вода. Эту часть прибрежных вод так и окрестили — Устричный замок: «Выглядит просто отлично!»

Под охраной организации The Nature Conservancy находится акватория, площадь которой превышает 160 квадратных километров. Цель экологистов — восстановление экосистемы во всей ее целостности.

«Нам удалось вывести устриц даже в тех местах, где раньше их не было», — утверждает Бо Ласк, один из ведущих сотрудников The Nature Conservancy.

«Надеюсь, — говорит Барри Труитт, — что времена бесконтрольного отлова прошли и что будущее — за разумным, взвешенным подходом, который не нанесет ущерба окружающей среде».

Профессор Марк Лакенбек из Института морских технологий, находящегося в штате Вирджиния, занимается устрицами более 20 лет. Он считает, что рыбное хозяйство несет ответственность за количество устриц, поступающих на мировой рынок: «На популяцию устриц влияет множество факторов: от качества природной воды до загрязнения, имеющего химическую природу».

Устрицы — морские санитары, которые фильтруют воду и способствуют цветению водорослей. Однако, по словам профессора Лакенбека, их возможности весьма ограничены: они очень чувствительны к загрязнениям, от которых нередко умирают.

«У нас есть все необходимое для сохранения устриц, — продолжает профессор. — Мы даже можем устанавливать их параметры — выращивать устриц определенной формы и размера. Например, вот эти две устрицы относятся к одному виду».

По мнению ученых, систематические меры по искусственному разведению ценных растений и животных способны обеспечить поставки морепродуктов на потребительский рынок в достаточном количестве и без ущерба для окружающей среды. Однако устрицы — это больше, чем деликатес. Они защищают береговую линию от штормов и размывания почвы.

«Устричные рифы сходны с коралловыми рифами в тропической зоне. Они обеспечивают среду обитания для других живых организмов», — рассказывает профессор Артур Шварцшильд, директор Центра береговых исследований в Университете штата Вирджиния.
Источник: http://www1.voanews.com/russian/news/environment/russian_2009-07-16-voa_11-028_Oyster_Reefs_Endangered-51797677.html

Кабмин инициирует возвращение в госсобственность ХМЗ

Премьер-министр Юлия Тимошенко инициирует возвращение в государственную собственность Херсонского машиностроительного завода.

«Я начала процесс, через Фонд государственного имущества, возвращения этого завода в государственную собственность», — сказала Тимошенко.

Она подчеркнула, что в начале года правительство закупило в лизинговый фонд большое количество техники на этом заводе, однако все средства, которые пошли на эти цели, были использованы руководством завода не по назначению.

Напомним, что 22 мая депутаты от Коммунистической партии Петр Симоненко и Екатерина Самойлик предложили Раде вернуть в госсобственность имущественный комплекс Херсонского машзавода. Рабочие предприятия неоднократно пикетировали облгосадминистрацию с требованием остановить увольнения на заводе.

Общество с ограниченной ответственностью «Херсонский машиностроительный завод» образовано 1 июля 2007 года на базе открытого акционерного общества «Херсонские комбайны».

Источник: http://wwc.ukranews.com/


Київські екологи проінспектували Дніпро

Земснаряди в руках браконьєрів і порушників екологічного законодавства — страшна зброя, що може завдати головній водній артерії країни непоправної шкоди.

Призначення цих спеціальних установок — намиванням піску штучно створювати на воді цілі острови. Попит на намивні території неабиякий — адже на них зводять дачі, котеджі і цілі палаци. І часто це роблять ті, хто про захист довкілля взагалі не дбає. У таких випадках потужні земснаряди непродумано вимивають з дна Дніпра пісок, небезпечно змінюють русло ріки та ослаблюють міцність мостових опор. А ще при таких роботах масово гине риба та все живе, що потрапляє в трубу. Торік, каже начальник екологічної інспекції Києва, в столиці працювало 14 таких земснарядів. Рибалки криком кричать про страшну шкоду, якої уже завдано екосистемі Дніпра.

Олександр Чистяков, голова асоціації риболовів України: «Земснаряды замывают нерестилища, пойменные луга, что, естественно опять же сказывается на рыбопродуктивности.»

Потерпають і береги Дніпра, адже земснаряди утворюють на дні глибокі ями, які тягнуть пісок з берегів, через що ті просідають і сповзають у воду. Човняр Віталій на воді з дитинства. Брав участь у закритті земснарядів. Каже, якщо дозволити їм і надалі бездумно нищити екологію, наслідки будуть незворотніми. Хоча, боротися з тими, хто замовляє роботу земснарядів — складно.

Вітлаій, представник асоціації човнярів Києва: «Мы и так не знаем насколько это все продлится. Я думаю, в ближайшее время они снова расставятся и снова будут копать.»

Земснаряди зупинити — пів-справи, а от притягти до відповідальності винних у розкраданні піску — не так вже й легко. Там працює ціла мафія, що залякує, а іноді й убиває найактивніших захисників екосистеми Дніпра. Втім, в екологічній інспекції не здаються і обіцяють наступ й на іншого забруднювача Славути — сотні плавзасобів, що безсоромно всі відходи викидають у воду.

Сергій Суворов, начальник державної екологічної інспекції Києва: «Мы начинаем заниматься всеми плавающими заведенями, которые находятся в территории Киева, это сауны плавучие, рестораны, домики. Куда, как они продукт своей жизнедеятельности девают, будем разбираться» На коли призначено рейд — екологи не кажуть. Але обіцяють, що усі, хто порушує закон і шкодить екосистемі Дніпра — працювати на воді більше не будуть. Василь Зима,

Источник: http://ictv.ua/facts/news-ukrayina/636437/

Нефтепродукты или водоросли? Берега одесского лимана покрылись синей пеной

Берега Хаджибейского лимана, что у Одессы, покрылись пеной ядовито-голубого цвета.

Об этом Таймеру сообщили отдыхавшие на лимане люди.

По словам рыбака-любителя Андрея, такое явление он наблюдает регулярно в течение последнего месяца.

— Вонь стоит жуткая, рыбу выбрасывает на берег дохлую, — рассказывает мужчина. А пройдет дождь и все берега чистые. Потом опять начинается.

Без анализов воды объяснить это явление не представляется возможным. Экологи расходятся во мнениях. Глава Южноукраинского экологического союза Валерий Осипов, в частности, утверждает, что пена возникла из-за того, что предприятие Инфоксводоканал сбрасывает в лиман фекальные стоки. Отметим, на Хаджибее действительно есть очистные сооружения Инфокса в районе поселка НАТИ. Однако представители компании, отрицают, что причастны к загрязнению лимана.

Сергей Гуцалюк, атаман Черноморского гайдамацкого соединения, эта организация занимается защитой окружающей среды, — выдвинул другую версию. По его словам, пена результат цветения сине-зеленых водорослей, что, впрочем, тоже не есть хорошо: цветение вызывает мор рыбы и может быть опасно для людей и животных.

Замначальника Государственной экологической инспекции в Одесской области Олег Вахрушев узнал о проблеме от Таймера. Он пообещал выслать на лиман группу инспекторов, чтобы проверить информацию о загрязнении.

— Вообще, синий цвет больше похоже на нефтепродукты, — заявил чиновник.

Таймер продолжает следить за ситуацией вокруг Хаджибейского лимана.

Напомним, угроза отравления нависла также над Днестровским лиманом в озеро, которое соединяется с ним, сбросили большое количество неизвестных отходов.
Источник: http://timer.od.ua/?p=21387

Время подавать расчет сбора за загрязнение окружающей природной среды

До 10 августа продолжается предоставление в органы государственной налоговой службы квартальной налоговой отчетности. В состав такой отчетности входит и налоговый расчет сбора за загрязнение окружающей природной среды. Сумма сбора производится за выбросы в атмосферный воздух загрязняющих веществ стационарными и передвижными источниками загрязнения и вычисляется плательщиками самостоятельно ежеквартально нарастающим итогом с начала года (первый квартал, полугодие, 9 месяцев, год) исходя из фактических объемов выбросов, сбросов и размещения отходов, нормативов сбора и корректирующих коэффициентов.

К загрязняющим веществам, в частности, относятся: дизельное горючее, бензин этилированный и неэтилированный, сжиженный и сжатый газ, мазут, органические вещества, нефтепродукты и другие загрязняющие вещества.

К сведению частных предпринимателей, которые осуществляют перевозки пассажиров и грузов! Вы также являетесь плательщиками сбора за загрязнение, в том числе и те, кто работают по упрощенной системе налогообложения. То есть, плательщики единого налога платят сбор за загрязнение окружающей природной среды, если они используют загрязняющие вещества.

Сроки предоставления налогового расчета сбора за загрязнение окружающей природной среды продолжаются в течение 40 календарных дней, следующих за последним календарным днем отчетного (налогового) квартала, то есть последним днем представления расчета за I полугодие 2009 года является 10 августа, а предельным сроком уплаты — 19 августа 2009 года.

Отдел массово-разъяснительной работы и обращений граждан Кременчугской ОГНИ
Источник: http://www.kremenchug.ua/news/economics/7803-vremya-podavat-raschyot-sbora-za-zagryaznenie.html


Днепропетровская область занимает одно из первых мест по темпам снижения численности населения

По словам Владимира Гончаренко численность населения за годы независимости Украины сократилась на 6 млн. человек.

Об этом стало известно на пресс-конференции «Экологическая паспортизация недвижимости — прихоть или необходимость?» в ИА «НОВЫЙ МОСТ».

Владимир Гончаренко считает, что такие неутешительные данные связаны с плохой экологической ситуацией в стране.

«Из людей в возрасте от 40 до 50 лет здоровыми могут считаться менее 2%. На Днепропетровщине количество населения сократилось на 13,5% (0,5 млн.человек). Наша область в Украине занимает одно из первых мест по темпам снижения численности населения. Ежегодно в области умирает 60 тыс. человек, что равнозначно численности двум средним сельским районам. Смертность в возрасте 20-50 лет увеличилась в 2,2 раза. Количество больных граждан области увеличилось в 4,6 раза и сегодня 84 человека из 100 больные люди. В Днепропетровской области около 2 млн. человек страдают болезнями внутренних органов кровообращения, 1,4 млн. человек — болезнями органов дыхания, что в 1,5 раза выше, чем на Украине. Население Украины, в том числе и Днепропетровской области больное и вымирающее. Основная причина — экологическая, но не в виде химического загрязнения атмосферы, сбросов в поверхностные воды и ежегодного образования отходов. Катастрофическое загрязнение для человека — энергетическое, в виде ионизирующей, электромагнитной и световой радиации, акустических излучений», — сказал Владимир Гончаренко .

Владимир Гончаренко рассказал какие именно факторы влияют на здоровье человека.

«Самое ценное для человека — это его здоровье. А сейчас средняя продолжительность жизни сократилась более чем на 3 года. При такой динамике внуки проживут на 8 — 11 лет меньше, чем живущие сегодня бабушки и дедушки. На здоровья человека влияет социально-социологическое состояние, наследственность, качественная медицина и ее развитие, экологический фактор. Сейчас на здоровье человека влияет масса негативных источников, которыми он сам себя окружил. Это мобильная связь, теле-радиопередающие объекты, бытовая техника, оборудование и приборы промышленного назначения, трамваи, троллейбусы и д.р. за последние 20 лет человек получает в 100 тыс раз больше электромагнитного излучения. По результатам двух лабораторных исследований, в течении 2 лет проводившихся в Днепропетровске, оказалось, что те районы, которые отдалены от центра города загрязнены больше, чем те, которые в самом городе. Продавцы обманывают покупателей квартир, когда говорят, что они приобретают жилье в экологически чистом районе», — сказал Владимир Гончаренко.
Источник: http://www.krivoyrog.dp.ua/news/view.php?data=20090727181948

Ночью нас «давят» дневные выбросы

В Кривом Роге за последние десятилетия сложилось устойчивое мнение, что металлургический комбинат по ночам отключает пылегазоочистные сооружения и «травит нас на полную». Так ли это? Что изменилось с приходом на предприятие нового собственника, который обязался вкладывать немалые деньги в природоохранные мероприятия? Обо всем этом спрашивали и отвечали за «круглым столом» по теме «Экология — открыто, прозрачно и доступно». В этом году такой круглый стол проведен уже во второй раз, и это, по словам гендиректора меткомбината Жана ЖУЭ, является свидетельством того, что предприятие открыто для критики, обсуждений, предложений как со стороны организаций, так и отдельных горожан.

Деньги в защиту окружающей среды предприятием и в самом деле вложены немалые. Только в 2008 году ОАО «АрселорМиттал Кривой Рог» инвестировало в экологию (капитальное строительство и капитальные ремонты природоохранных объектов) 344,9 млн. грн. (14,8% от общей суммы инвестиций в техническое переоснащение основных производственных фондов с внедрением передовых экологически безопасных технологий). Отчего же горожанам кажется, что предприятие по-прежнему недостаточно заботится об окружающей среде?

— Я живу, можно сказать, в нескольких метрах от металлургического комбината, — рассказывает о наболевшем правозащитник Валерий РОМАНОВ. — Изменений в охране окружающей среды, на мой взгляд, не очень много. Зимой снег какой-то окрашенный, лед на прудах в районе Червонной бурый, летом на листьях какой-то налет. Астматики страдают от того, что по ночам непонятным образом в атмосфере появляются какие-то вещества с нехорошим запахом…

Руководство предприятия считает подобные рассуждения «типичным стереотипом». При этом генеральный директор «АрселорМиттал Кривой Рог» Жан ЖУЭ заметил, что ему пришлось работать на десятках предприятиях в разных странах, и всюду люди считают, что ночью выбросов больше.

— Поверьте, это не так, — заверяет Жан Жуэ, — поскольку это невозможно технологически. И мы ведем себя так, как того требует украинское законодательство. Возможно, людям кажется, что ночью выбросы возрастают. Это оттого, что падает атмосферное давление, и все, что выбрасывалось днем, садится на город. А ночью активность города ниже. Вот, например, днем я не слышу шума поездов, а ночью он доносится до моего дома. Да и некоторые агрегаты, стоявшие днем на ремонте, с вечера вновь включаются в работу. И позвольте вас заверить, что в охрану окружающей среды и модернизацию производства мы вкладываем огромные средства.

Генеральный директор гордится тем, что общие затраты предприятия на охрану окружающей среды только в 2008 году составили 402 миллиона 730 тысяч гривень. В ходе капитального ремонта доменной печи N8 в 2008 году, помимо технологических, выполнен целый комплекс мероприятий по достижению экологической результативности. В частности — строительство новых аспирационных систем от литейных дворов и подбункерного помещения, соответствующих мировым стандартам. Что это значит? На этот вопрос отвечает глава по производству «АрселорМиттал Кривой Рог» Владимир ШЕРЕМЕТ:

— Пылегазоочистные установки работают в автоматическом режиме, и их отключение неизбежно ведет к остановке агрегатов. А это расценивается на предприятии как ЧП, за которым следуют соответствующие выводы и меры пресечения.

Иными словами, нельзя ночью отключить пылегазоочистку на доменной или сталеплавильной печи, чтобы не остановился сам агрегат, а потому разговоры о «ночном травлении и удушении» — для дилетантов. Строительство электрофильтров на той же 8-й печи позволило снизить выбросы в атмосферу почти на 800 тонн в год.

Отвечая на другие вопросы участников круглого стола, директор по охране окружающей среды предприятия Лиана МАКСИМЕНКО сказала, что на предприятии внедрена автоматизированная система мониторинга окружающей среды, обеспечивается круглосуточный контроль загрязнения атмосферного воздуха. Четыре объекта повышенной опасности зарегистрированы в соответствии с законом. Но за два года невозможно модернизировать почти четыре десятка источников вредных выбросов, которые являются частью устаревшей технологии. И по звонкам на «телефон доверия» 92-79-65, на котором фиксируются и рассматриваются все жалобы, выезжает передвижная лаборатория предприятия, специалисты проводят замеры, по результатам которых принимаются (или не принимаются) меры.

Кстати говоря, встретиться за «круглым столом» с руководителями «АрселорМиттал Кривой Рог» пришли представители управлений экологии и здравоохранения Криворожского горисполкома, районных СЭС, Криворожского агентства регионального развития, Национального экологического центра Украины, руководители общественной организации «Экоцентр», а также ряда криворожских вузов, детских дошкольных учреждений и средств массовой информации. Некоторые участники вместо конструктивных идей и серьезных предложений, которых от них ждали, по большей части занимались саморекламой. Вместе с тем, были рассмотрены вопросы вовлечения в экологическое сотрудничество с предприятием студенческой молодежи и общественных организаций, объединения возможностей предприятия и вузов по рекультивации производственных отвалов, мониторинга общественного мнения. Не остался без внимания также и вопрос подготовки для предприятия специалистов по охране окружающей среды. Прозвучала мысль, что пора бы заняться исследованием причин заболеваемости жителей санитарных зон, влияния на их здоровье как металлургического комбината, так и других предприятий горно-металлургического комплекса в Кривом Роге.

Представители Киевского и Криворожского офисов Национального экологического центра Украины (НЭЦУ) предложили использовать для реализации открытой, прозрачной, доступной политики «АрселорМиттал Кривой Рог» в области экологии международную «Конвенцию о доступе к информации, участии общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды», принятую на конференции министров экологии «Окружающая среда для Европы» в 1998 году и ратифицированную как Закон Украины Верховной Радой Украины в июле 1999 г. Они же внесли предложение сделать процедуру ведения «круглого стола» такой, чтобы каждый их участников мог высказаться по кругу, но только на заранее сформулированные вопросы.

Подытоживая все сказанное, остается признать, что причина ночного наполнения города вредными выбросами — не в остановке газоочисток, которые просто невозможны (что объясняет ситуацию, но не успокаивает). Это всего лишь значит, что днем пыли и газов выбрасывается еще очень и очень много. И именно в этом наша беда и наша проблема. А потому денег на экологию много никогда не бывает — чем больше, тем лучше и чище.
Источник: http://www.krivoyrog.dp.ua/news/view.php?data=20090727182117

Уточнена инструкция по уплате сбора за загрязнение

Инструкция о порядке исчисления и уплаты сбора за загрязнение окружающей природной среды, утвержденная совместным приказом Минприроды и ГНАУ от 19.07.99 г. N 162/379, приведена в соответствие с постановлением КМУ от 01.03.99 г. N 303.

Также уточнено, что плательщиками сбора являются субъекты хозяйствования независимо от форм собственности, юридические лица, не осуществляющие хозяйственную (предпринимательскую) деятельность, бюджетные, общественные и другие предприятия, учреждения и организации, постоянные представительства нерезидентов, которые зарегистрированы в Украине, или нерезиденты, выполняющие агентские (представительные) функции относительно таких нерезидентов или их основателей, граждане, осуществляющие на территории Украины и в пределах ее континентального шельфа и исключительной (морской) экономической зоны выбросы и сбросы загрязняющих веществ в окружающую природную среду и размещение отходов.

В случае отсутствия у плательщика сбора утвержденных в установленном порядке лимитов сбросов и размещения отходов или допущения сверхлимитных объемов сбросов и размещения отходов сбор исчисляется в десятикратном размере.

Совместный приказ Минприроды и ГНАУ от 22.06.09 г. N 327/322 вступит в силу со дня официального опубликования.
Источник: http://www.balance.ua/news/detail/19601/


За порушення правил, встановлених на залізничному транспорті, працівниками воєнізованої охорони Придніпровської залізниці впродовж 6 місяців 2009 року затримано майже 1,5 осіб

23 липня 2009 року керівництво Запорізької дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці та представники Запорізької облдержадміністрації провели круглий стіл на тему: «Взаємодія залізничників та представників місцевих органів влади щодо вирішення актуальних проблем функціонування залізничного транспорту у Запорізькому регіоні».

Під час круглого столу експерти дискутували з приводу шляхів вирішення проблем, які на сьогодні є нагальними як для Придніпровської залізниці, так і загалом для системи залізничного транспорту України. Зокрема, обговорення торкнулося питань протидії травматизму, порушення санітарних норм у смузі відводу залізниці, а також заходів боротьби з масовим розкраданням вантажів. Ці на перший погляд різнопланові проблеми поєднує те, що всі вони спричинені поведінкою та волею людей і виникають у процесі взаємодії залізниці та населення.

За перші 6 місяців поточного року при проведенні оперативно-профілактичних заходів за порушення правил, встановлених на залізничному транспорті, затримано 1 тис. 484 особи. Основними порушеннями є ходіння коліями в невстановлених місцях, незаконний проїзд вантажними потягами, зрив пломб та інші.

На думку учасників круглого столу, вкрай важливим завданням залізничників є розробка та проведення активних попереджувальних заходів для безпеки людей при контакті з залізницею. На засіданні обговорювався попередній план комплексу заходів поліпшення ситуації, що поєднує реалізацію інфраструктурних проектів, візуалізацію правил безпеки на вокзалах та вздовж магістралей, а також навчальні заходи, зокрема, відкриті уроки в школах і на дитячих залізницях. Уже сьогодні Придніпровська залізниця спільно з консорціумом «Менеджмент Консалтинг Груп» розробляє та апробує програму впровадження нових залізничних знаків. Це дозволить актуалізувати й візуалізувати проблематику основних порушень правил безпеки та привести цю складову у відповідність до загальноєвропейських стандартів.

Ефективних заходів потребує і проблема забруднення прилеглих до залізниці територій. «Окрім санітарно-екологічного аспекту цього питання є ще й естетичний, значення якого не можна недооцінювати, — вважає Галина Балабка, головний санітарний лікар Запорізької лінійної дільниці на Придніпровській залізниці. — Адже мова йде про образ нашої держави в очах іноземних туристів, які, подорожуючи залізницею, з жахом спостерігають навколишні стихійні сміттєві завали». Методи боротьби із цим явищем, на думку учасників круглого столу, мають бути спрямовані на поліпшення роботи комунальних служб і на розробку системи адміністративного покарання недобросовісних господарів та місцевих очільників.

На жаль, у зв’язку зі збіднінням населення та економічними негараздами в країні істотно загострилася ще одна проблема — розкрадання залізничних вантажів. Фінансові збитки — це далеко не єдиний результат крадіжок на залізниці. «Набагато тяжчим наслідком злочинної діяльності є створення умов, що провокують аварійні ситуації, у результаті яких можуть постраждати пасажири, — підкреслив Михайло Черненький, начальник Запорізької дирекції залізничних перевезень Придніпровської залізниці. — Подібні випадки вже мали місце через пошкодження залізничного полотна, наприклад, крадіжки верхньої будови колії».

Придніпровська залізниця намагається перешкоджати розкраданням за допомогою посилення охоронних заходів. Наприклад, спільно з Запорізькою дирекцією залізничних перевезень проводиться робота, спрямована на забезпечення збереження вантажів, що перевозяться, як на станціях, так і на перегонах. Зокрема, цілодобово охороняються парки станції Запоріжжя Ліве, постійно ведеться робота з вантажовідправниками щодо вдосконалення схем розміщення та кріплення металопродукції й застосування маркування. Співробітники Запорізької дирекції перевезень та ВОХР Придніпровської залізниці у взаємодії з місцевими адміністраціями та регіональними структурами МВС Запоріжжя змогли взяти під контроль одну з критичних дільниць — Чаплине- Пологи-Бердянськ.

За І півріччя 2009 року працівниками воєнізованої охорони було попереджено 310 випадків крадіжок на суму 216 тис. 964 грн., при цьому за підозрою в скоєнні крадіжки затримано 280 осіб. У 34 випадках за цей період відвернуті спроби крадіжок вантажів завдяки застосуванню вогнепальної зброї.

Загалом експерти зійшлися на думці, що вирішення цих проблем є не одноосібним завданням залізниці, а потребує спільних зусиль залізничників та місцевих органів влади. Необхідні комплексні рішення спрямовані на підвищення рівня обізнаності населення та популяризацію правил безпеки, зміну правового середовища, інвестування в ергономічність інфраструктури, налагодження комунального обслуговування тощо. За результатами круглого столу за ініціативою Запорізької облдержадміністрації було прийнято рішення про створення спеціальної робочої групи, яка має консолідувати зусилля всіх зацікавлених сторін та координувати взаємодію між ними.
Источник: http://www.mintrans.gov.ua/uk/news/13760.html

Реклама

Комментарии»

No comments yet — be the first.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: