jump to navigation

Экологические новости за 1.07.09 Июль 2, 2009

Posted by klim75 in Без рубрики.
trackback

Увага! ДАІ перевірить вихлопні гази. «Тариф» — від 510 до 1700 гривень

У період з 30 червня по 15 липня на території Чернігівської області будуть проводитись цільові профілактичні заходи «Чисте повітря — 2009».

Про цу «Високому Валу» повідомили у секторі зв’язків з громадськістю ВДАІ УМВС України в Чернігівській області.

Заходи проводяться відповідно до вимог ст. 56 Закону України „Про охорону навколишнього середовища», ст. 10 і 17 Закону України „Про охорону атмосферного повітря», ст. 11 Закону України „Про міліцію» щодо зменшення забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами двигунів автотранспортних засобів.

Мобільні групи працівників Державтоінспекції, спільно з територіальними підрозділами Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України проводитимуть перевірки двигунів автотранспорту щодо токсичності та димності відпрацьованих газів, наявності підтікання палива в їх паливній системі.

Перевірки рівня шкідливих викидів двигунів транспортних засобів проводитимуться із застосуванням вимірювальних приладів, які в установленому порядку пройшли повірку в органах Держспоживстандарту України.

Всі виявлені факти порушень нормативів забрудення навколишнього середовища шкідливими викидами двигунів транспортних засобів будуть задокументованні. На порушників складатимуть адмінматеріали у відповідності до статей 80, 81 КУпАП.

Стаття 80 КУпАП „Випуск в експлуатацію транспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах», тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, громадян — суб’єктів господарської діяльності від 1360 до 1700 грн.

Стаття 81 КУпАП „Експлуатація автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах» — штраф від 510 до 850 грн.
Источник: http://val.ua/region/198761.html

Уже больше месяца нечистоты попадают в море в районе Казачьей бухты, что в Севастополе. Причина — разрыв канализации

Уже больше месяца нечистоты попадают в море в районе Казачьей бухты, что в Севастополе. Причина — разрыв канализации. Из-за этого жители микрорайона получают воду по графику. Для того чтобы уменьшить нагрузку на очистные сооружения. Канализационная емкость в районе Казачьей бухты разорвалась в конце мая. Система вышла из строя, не выдержав нагрузки. Емкость — старая. За месяц ее так и не восстановили, рассказывают местные жители. Куда сейчас стекают канализационные стоки микрорайона, никто точно сказать не может. Однако, скорее всего, они выливаются в бухту. Так утверждают специалисты СЭС. Еще одно свидетельство попадания нечистот в бухту — камыши. Они, как известно, растут в пресной воде. Купаться в бухте жители микрорайона перестали. Говорят: она слишком грязная. Рассказывают, что после аварии, воду им стали подавать по графику — дважды по три часа в сутки. Так коммунальные службы решили снизить нагрузку на канализацию, объяснили местным жителям. Горожане возмущены, говорят: летом без воды — невозможно. Разрыва канализационной емкости можно было бы избежать, считает экс- секретарь экологической комиссии горсовета Владимир Илларионов. Эта система так и не заработала, говорит Владимир Илларионов, не удалось получить разрешение. Городские власти пообещали: старый коллектор починят в ближайшее время. Правда, сроки называют разные: от двух недель до месяца. Получить комментарий в СЭС Севастополя не удалось, там отказались от видеоинтервью, сославшись на то, что все специалисты — на совещании. По телефону сообщили: уже сейчас уровень загрязнения воды в Казачьей бухте превышает допустимые нормы в сотни раз. Купаться там нельзя.
Источник: http://www.blacksea.tv/volna_news/publication/23682/

Операція «Чисте повітря»

Нині спостерігається постійне зростання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від пересувних джерел. Безперечно, за таких умов, особлива роль належить контролю за викидами відпрацьованих газів транспорту. Відповідно до вимог ст. 56 Закону України «Про охорону навколишнього середовища», ст.ст. 10 і 17 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 11 Закону України «Про міліцію» щодо зменшення забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами двигунів автотранспортних засобів в період з 30 червня по 15 липня 2009 року на теріторії Дніпропетровської області будуть проводитись цільові профілактичні заходи «Чисте повітря — 2009″. Основна ціль заходів — виявлення та припинення експлуатації техніки, що забруднює атмосферне повітря.
Державтоінспекцією спільно з територіальними підрозділами Державної екологічної інспекції Мінекоресурсів України вживатимуться дієві заходи реагування за фактами допущених порушень екологічних вимог до транспортних засобів.
Будуть створені оперативні групи, оснащені газоаналізаторами та димомірами, для проведення екологічного контролю транспортних засобів.
За експлуатацію автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах ст. 80, 81 КУпАП передбачено притягнення винних до відповідальності шляхом накладення штрафу як для фізичних осіб так і юридичних осіб. А ст.17 Закону України » Про охорону атмосферного повітря» експлуатація транспортних та інших пересувних засобів і установок, вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах яких перевищує нормативи, забороняється.
Під час контролю технічного стану транспортних засобів на лінії буде производитись перевірка двигунів автотранспорту щодо токсичності та димності відпрацьованих газів, наявності підтікання палива в їх паливній системі. Перевірка рівня шкідливих викидів двигунів транспортних засобів здійснюється із застосуванням вимірювальних приладів, які в установленому порядку пройшли повірку в органах Держспоживстандарту України.
У разі виявленя фактів перевищення вмісту шкідливих речовин у відпрацьованих газах двигунів та наявності у транспортних засобів технічних несправностей, що безпосередньо впливають на безпеку дорожнього руху (несправності рульового керування, гальмівної системи, тягово-зчіпного пристрою, незадовільний стан колес або шин), або переобладнаних з порушенням діючих вимог, експлуатація таких авто буде заборонена.
В Правилах дорожнього руху чітко сказано, що експлуатація автотранспортних засобів з перевищенням утримання забруднюючих речовин у викидах заборонена. Проте, на жаль, кожного разу доводиться констатувати факт, що для певної частини учасників дорожнього руху ці правила — не закон. У ці дні кожен з водіїв може стати об’єктом такої перевірки. Аби пройти її, необхідно, щоб токсичність вихлопних газів машини не перевищувала норми.
Источник: http://ric.ua/ua/3684-operacija-chiste-povitrja.html

Експерти WWF вимагають скорочення викидів СО2

БЕРЛІН, 1 липня. (Ганна Снігур-Грабовська — УКРІНФОРМ). Здійснені країнами світу заходи з метою припинення зміни клімату є недостатніми. До такого висновку дійшли експерти Міжнародного фонду дикої природи (WWF). Результати свого дослідження вони представили сьогодні в Берліні, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу у ФРН.

За висновками екологів, уникнути катастрофічної для планети зміни клімату можливо лише за умови, якщо глобальне потепління обмежиться підвищенням температури максимум на два градуси порівняно з показниками доіндустріальних часів. Аби досягти цієї мети, викиди СО2 в атмосферу потрібно скоротити до 2050 року на 80% порівняно з 19990 роком, впевнені експерти.

WWF закликав країни «Великої вісімки» до дієвіших кроків у сфері захисту глобального клімату. На думку фонду, найбільших зусиль серед держав G8 у цьому напрямку докладають Німеччина та Велика Британія, найменших — Росія та Канада.

Тема захисту глобального клімату буде однією із ключових під час зустрічі лідерів країн G8, яка пройде 8-10 липня в італійському Аквілі.
Источник: http://news.ukrinform.ua/ukr/order/?id=819950

В’їзд на Грибовицьке сміттєзвалище знову блокують

Львівський портал / 01.07.2009 17:10 Дуже швидко вулиці Львова можуть стати схожими на сміттєзвалище.
Неприваблива перспектива пробиратися через кучугури сміття очікує на мешканців обласного центру, якщо його очільникам впродовж найближчого часу не вдасться домовитися розблокувати в’їзд на Грибовицьке сміттєзвалище. Сьогодні вранці близько 60 осіб, представники Дублянської міської ради, а також сіл Малехів та Грибовичі, очолювані місцевими депутатами, перекрили сміттєвозам вїзд на територію полігону твердих побутових відходів.
Пояснення одне: люди виконують рішення Жовківської районної ради від 30 березня 2009 р., за яким вимагалося негайно вирішувати питання про вибір земельної ділянки під новий полігон ТПВ в іншому районі Львівської області. У цьому ж рішенні йшлося про те, що з 1 липня 2009 р. буде призупинена робота ЛКП «Збиранка», і вивіз сміття зі Львова в Жовківський район буде призупинений. Мешканці, котрі змушені жити неподалік із сміттєзвалищем кажуть, що вони можуть лише таким чином примусити владу дотриматися виконання рішення, яке до цього часу ігнорувалося радами, як міста, так і області. Вони заявили, що блокуватимуть роботу полігону доти, доки на місце події не приїдуть чиновники Львова. Однак, вони не погодилися припинити блокування сміттєзвалища після розмови із заступником міського голови Львова Володимиром Шевчуком. Тепер селяни хочуть поспілкуватися безпосередньо з вищими посадовцями мером Львова Андрієм Садовим, головою Львівської ОДА Миколою Кметем та головою Львівської облради Мирославом Сеником. Вони вимагатимуть від владних мужів чітких відповідей на запитання, коли саме закриють сміттєзвалище, чи будуватимуть сміттєпереробний завод та чи є вже обрана нова ділянка, на яку буде перенесено полігон твердих побутових відходів.

коментують

Ігор Питель, голова Грибовецької сільської ради: «Люди готові і завтра перекривати в’їзд на сміттєзвалище» «Люди й надалі не розходяться нікуди. Вони стоять, чекають владу, хочуть бачити перших осіб.
Сюди приїжджали тільки з районної ради і заступники були. Люди поспілкувалися, але не розходяться. Чекають міського голову Львова і губернатора.
Представник міської ради просив, щоб дали їм ще місяць часу, а громада заявила у відповідь, що хоче це чути з вуст міського голови, голови обласної ради і адміністрації.
Підставою вийти сьогодні на пікет стало рішення Жовківської районної ради Про призупинення роботи ЛКП «Збиранка», яке датоване ще 30 березня. Львівська міська рада мала три місяці. Але не відреагувала, жодних кроків не було вчинено.
І від імені громади можу заявити, що й завтра люди готові прийти і перекривати в’їзд на сміттєзвалище».

Володимир Шевчук, заступник міського голови Львова: «Громаді представлять проект сміттєпереробного підприємства» «Вчора ми спілкувались і з керівництвом району і сільської ради і про жодне блокування роботи сміттєзвалища мови не було. Я пояснив місцевому керівництву, що місто фінансуватиме цього року потреби села в тих об’ємах, які є реальними у зв`язку з кризою. Ми виносимо на наступну сесію питання виділення додаткових півмільйона гривень з міського бюджету на станцію очистки інфільтратів. Окрім того додаткові кошти виділяємо на оздоровлення місцевих дітей.
Між 25 та 30 липня на сесії селищної ради громаді буде представлено проект створення сміттєпереробного підприємства. Якщо програму погодять мешканці, то цей проект візьмуть у реалізацію. Якщо ні, то паралельно напрацьовуватимуть інші проекти».

Віра Лясковська,голова комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР: «Підстав для перекриття немає, хтось просто хоче наробити шкоди» «Рішення про призупинення роботи сміттєзвалища було прийнято на сесії Жовківської райради ще навесні. Відтак потрібно було і міській раді, і обласній вчасно відреагувати. На сьогодні немає жодних підстав, щоб робити подібні авантюри з перекриттям доступу на сміттєзвалище.
Пояснень чому зараз це робиться не має, окрім того, що хтось хоче не тільки пропіаритися, але й наробити шкоди. Я постійно захищала тих людей, які потрапляли в цю зону забруднення, але, повторюю, зараз немає проблем, щоб вчиняти такі дії.
Так, вже гроші не поступають у Грибовицьку сільську раду. Місто вже віддало 26 мільйонів для того, щоб покращити їх умови, дітей відправляли на відпочинок, тобто, все робилося по-людськи.
Зараз майже повністю зроблено технічне покриття полігону, газ вибрано, стоки збираються і вивозяться, зроблено усе можливе, щоб сміттєзвалище не курило і не давало шкідливих викидів. Треба потерпіти поки почнеться нове будівництво сміттєзвалища. Й ми так і домовлялися із мешканцями Грибович. Говорилося про те, що два-три роки при впорядкованому сміттєзвалищі можна жити. Але є групка людей, кілька депутатів, які хочуть проказати що вони є найбільші патріоти. Тільки невідомо чого. Це люди, які просто хочуть нашкодити, хочуть створити ще одну напругу. Те, що зараз робиться несе велику загрозу. У таку спекоту перекривати сміттєзвалище… просто комусь бракує проблем. Це просто недопустимо і це злочин.
Хай виставляють вимоги, у яких зазначать, чи там є сьогодні забруднення, чи містові можна закинути, що воно не шукає виходу з ситуації, чи там переповнене сміттєзвалище.
І вважаю, що потрібно створити відповідну поважну комісію, в яку включити правоохоронців, МНСників, санітарних лікарів, екологів і хай вони вивчать ці вимоги. Хай комісія з’ясує, що стало підставою для перекриття дороги».
Источник: http://portal.lviv.ua/news/2009/07/01/171004.html

Когда выгодно выкидывать деньги на ветер

На Закарпатье не отвергают получения дополнительной энергии путем «эксплуатации» ветра и солнца. Эти альтернативные источники дают энергию относительно дешевую и экологически чистую.

Но до них, как говорят, пока руки не доходят. Если и есть где-то примеры использования энергии ветра и солнца, то это пока на уровне частного энтузиазма.

Однако, так будет не всегда. Закарпатье имеет немалый потенциал ветровой и солнечной энергии, и когда его начнут-таки использовать в полную силу в промышленной и бытовой сферах.

К примеру, в наших горах возможно строительство ветряных мельниц, в частности, на Приборжавских горных долинах / Воловецкий и Межгорский районы /, а также на Раховщине и полонине Руна / Перечинский район /.

Они могли бы производить электроэнергию для туристических объектов, которых уже сейчас немало на горной долине Драгобрат, а также для животноводческих лагерей, «сбрасывать» электричество вниз, в нижние села.

Кстати, ветровые потоки могли бы стать и весомым фактором энергосбережения. Год назад, например, принято постановление правительства «О пилотном инновационном проекте «Разработка и производство новейших автономных интегрированных систем электроснабжения с использованием солнечных энергетических систем, ветроэнергоустановок и энергонакопителей».

Этот документ призван способствовать эффективному использованию топливно- энергетических ресурсов и уменьшению потребления природного газа, повысить энергетическую безопасность государства и улучшить социально-экономическую ситуацию.

По мнению специалистов, сооружение современных ветровых установок в Крыму, Карпатах, южных и восточных областях Украины позволило бы покрыть почти треть потребности страны в электроэнергии.

Экономить киловатты и калории можно не только путем использования энергии ветра и солнца, но и осуществляя меры энергосбережения.

От выполнения программы энергосбережения можно ожидать, что: уменьшатся расходы на оплату энергоресурсов, а также критический уровень износа основных фондов в жилищно-коммунальном комплексе, улучшится техническое состояние источников и систем тепло-и водоснабжения; повысится эффективность работы жилищно-коммунальных предприятий и спад затраты на производство услуг; усилится защита интересов потребителей и т.д.
Ориентировочно ежегодная экономия топливно-энергетических ресурсов в результате реализации мероприятий программы энергосбережения составила бы 35 тысяч тонн условного топлива.

Немалый энергопотенциал таят в себе наши горные реки, есть немного своего газа, бурый уголь, отходы лесозаготовок и деревообработки. Конечно, не следует сбрасывать со счетов и ветровую и солнечную энергию, о которой говорили недавно. Просто всем этим надо разумно распорядиться. Упомянутые энергоресурсы в сочетании с программой энергосбережения дали бы весомый экономический эффект.

Кстати, нынешний министр жилищно-коммунального хозяйства Украины считает ошибкой газификацию сел: мол, крестьяне и дальше могли бы использовать дрова. Это вопрос спорный, оно требует тщательного изучения. Но то, что в селах могли бы активнее использовать альтернативные источники энергии — то же бурый уголь, отходы деревообработки / брикеты, фелет т.п. /, ветровую и солнечную энергию — это не подлежит сомнению. Только бережливые и экономные становятся богатыми…
Источник: http://ua-reporter.com/novosti/58292

Разлив нефтепродуктов ликвидирован на Дунае

Сотрудники аварийно-спасательных служб ликвидировали разлив нефтепродуктов на реке Дунай в Ренийском районе Одесской области. Об этом сообщил сотрудник центра пропаганды Главного управления МЧС Украины в Одесской области.

Капитан катера морской охраны обнаружил в 9 часов на 61-м километре Дуная, в районе села Орловка, масляное пятно радужного цвета размерами 200 на 100 метров. По его словам, пятно перемещалось по течению в направлении города Измаил.

Служба экологического контроля подтвердила информацию о загрязнении реки, передает ИА Репортер.

Государственная экологическая инспекция по охране окружающей среды отобрала пробы воды для лабораторного анализа.

Главное управление МЧС в Одесской области оповестило о происшествии местные органы исполнительной власти, руководство морских торговых портов городов Рени, Измаила и Килии, а также Измаильский сводный отряд, Морской координационный аварийно-спасательный центр Одессы.

Для локализации пятна были направлены суда-нефтесборщики с боновыми заграждениями.

В районах вероятного появления пятна загрязнений были также расставлены подвижные посты наблюдения.

По сведениям Госпогранслужбы Украины, по состоянию на 4:50, масляное пятно на Дунае не наблюдается. Ведутся ли поиски источника загрязнений, в сообщении не сказано.
Источник: http://www.maritimebusinessnews.com.ua/news/incidents/2009/07/01/4404.html

Незговірливим лісникам на Волині ламають ребра

На Волині б’ють лісників. У такий спосіб крадії деревини вчать охоронців зелених насаджень бути поступливішими: закривати очі на завдані збитки та не складати протоколів. Незговірливим браконьєри ламають ребра.

Йому дісталося від власних родичів. Навесні Андрій Папежук заскочив їх «на гарячому», коли чоловіки вантажили на воза тільки-но спиляні молоді дубки. Дозволу на рубку селяни не мали, тож лісничий заходився оформляти папери.

Пізніше суд зобов’язав лиходіїв сплатити державі 12 тисяч гривень. Штраф не заплатили й до сьогодні, а от принциповому чоловікові помстилися.

Юрій Новосад, інженер охорони лісу Цуманського лісгоспу: «Близько 7.15 зателефонував майстер лісу і повідомив, що Гуменюк Олександр, якого попередньо були затримали за незаконну порубку, його зупинив на дорозі, коли ми мали зустрітися, і наніс тілесні ушкодження».

Андрій Папежук, постраждалий: «Відчув помутніння, потім стало чуть легше. Вирвався. Він кудись телефонував, а я в той час вирвався і втік додому. Приїхавши до хати, мені стало гірше».

Нині чоловік оговтується в обласній клінічній лікарні. Одужувати амбулаторно заборонив місцевий фельдшер. У того з’явилися підозри, що в Андрія через сутичку з родичем струс мозку та поламані ребра.

Валентин Кухарук, нейрохірург: «Відразу після того, як він поступив в нашу лікарню, його оглянув черговий нейрохірург. Тобто йому одразу почала надаватися спеціалізована допомога. Був виставлений діагноз черепно- мозкової травми, остаточну тяжкість якої ми ще не можемо сказати. Він госпіталізований у наше відділення нейрохірургії, і призначений курс консервативного лікування. Це — крапельниці, знеболююче, уколи, таблетки, тому подібне».

Інцидент, коли зловмисники кривдять лісівників, цьогоріч на Волині трапився вперше. А от торік таких випадків було більше десятка. І все через те, кажуть охоронці довкілля, що боронитися їм не дозволяє закон.

Приміром, якби одягнутий у форму еколог стусонув браконьєра, міг би на три роки сісти за ґрати.

Володимир Драбик, лісничий: «Ми маємо право тільки затримати і, якщо вони тільки захочуть, то скласти на них протокол. Але вони можуть відмовитися, і ми не маємо право приміняти силу до них, до лісопорушників. — А якщо вони на вас нападають? — Тоді страждаємо ми. Ми не можемо себе захистити ніяк».

Ще не так давно єдиним способом налякати лиходіїв була наявність табельної зброї. А коли її заборонили, лякають хіба що камуфляжним костюмом. Та допомагає це слабо.

Знаючи про безпорадність своїх візаві, браконьєри вирізають ліс мало не плантаціями і, знай собі, сміються з вітчизняного законодавства. І не безпідставно: по факту побиття Андрія Папежука міліція й досі не порушила кримінальної справи. //Олександр Стернічук, Інна Суховерхова, Волинська область, НТН
Источник: http://ntn.tv/news/other/09/07/01/15/45.html

Найден способ очищения чернобыльской почвы от стронция и цезия

Группа ирландских технологов, специалистов по биотопливу, нашла способ справиться с последствиями чернобыльской катастрофы, сообщает NewSciencist.

На данный момент специалисты договариваются с белорусскими властями о закупке радиоактивной свеклы и зерновых культур, выращенных на зараженной территории, для переработки в биотопливо, которое можно будет затем продавать по всей Европе. Предполагается, что в дальнейшем на пострадавшей от катастрофы земле будут выращиваться зерновые, которые вытянут из почвы радиоактивные стронций и цезий, так что уже через несколько десятилетий на этой территории снова можно будет выращивать продукты, годные в пищу. В то время как при естественном ходе событий это станет возможно лишь через сотни лет. В Белоруссии находится около 40 тыс. кв. км радиоактивной земли.

Напомним, что согласно исследованию, проведенному экологической организацией Blacksmith Institute в 2007 году, украинский Чернобыль оказался девятым по загрязненности из всех городов мира. И в том же 2007 году Генеральная ассамблея приняла резолюцию ООН о том, что критическая стадия последствий Чернобыльской катастрофы для затронутых ею регионов миновала. Следующие десять лет ООН объявила стадией восстановления и устойчивого развития пораженных областей. Теперь организация будет оказывать помощь с целью преодоления эффекта домино, вызываемого бедностью, плохим здоровьем населения и радиофобией, которые препятствуют социально- экономическому развитию региона.
Источник: http://ru.all-biz.info/news/index.php?newsid=78170

Луганщина предлагает нетрадиционно выйти из «лидеров» экологически загрязненного региона

По уровню экологической нагрузки Луганская область входит в пятерку «лидеров» среди других регионов Украины. Об этом сегодня в ходе заседания «круглого стола» по вопросам экологии и новых технологий природопользования заявил заместитель губернатора Владимир Кривуля, передает пресс-служба ЛОГА.

По его словам, промышленные предприятия, автотранспорт и полигоны твердых бытовых отходов выбрасывают в окружающую среду Луганщины около 1 млн. т в год загрязняющих веществ, что составляет примерно 230 кг на каждого местного жителя.

Выход из этой ситуации, по мнению Владимира Кривули, должен быть нетрадиционным.

«Он (выход — ред.) возможен только при системном решении накопившихся экологических проблем, то есть мы должны пойти новым, инновационным путем», — подчеркнул заместитель губернатора.

При этом он отметил, что с учетом существующего законодательства, которое регламентирует инновационную деятельность, сегодня для этого созданы благоприятные условия. Так, на уровне государства создано Агентство Украины по инновациям и инвестициям со своими представительствами в регионах.

На региональном уровне также созданы необходимые условия: в области разработана и принята Стратегия экономического и социального развития на период до 2015 года, в которой экология и инновации относятся к приоритетными направлениям.

Кроме того, руководство области поддерживает процессы самоорганизации населения во всех сферах жизнедеятельности.
Источник: http://lugansk.proua.com/news/2009/07/01/142521.html

Реклама

Комментарии»

No comments yet — be the first.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: