jump to navigation

Экологические новости за 3.06.09 Июнь 3, 2009

Posted by klim75 in Экологические новости.
trackback

Картопля: нові сорти, нові технології
Картоплярство залишається для України провідною галуззю, хоча й переживає зараз певні зміни. Багато науково-дослідних інститутів та організацій працюють над виведенням нових сортів картоплі, які були б врожайнішими, стійкішими до шкідників та хвороб, з кращими смаковими якостями. Нові сорти вимагають і нових технологій вирощування. Сьогодні до 90 відсотків картоплі в Україні виробляється в приватному секторі, тож впроваджувати наукові розробки не так і легко Багато людей опираються новим технологіям, не задумуючись, що втрачають на врожаї. Нашого селянина важко переконати садити картоплю при ширині міжряддя 70 — 100 сантиметрів, як це роблять зараз у Європі.

Хмельницький в числі найбрудніших міст України
Найбільш забрудненим містом України в 2008 році став Кривій Ріг. Наступними у антирейтингу — Маріуполь (Донецька область) і Бурштин (Івано-Франківська область).

Саме такі результати одержали фахівці Держкомстату, досліджуючи кількість викинутих в атмосферу шкідливих речовин (і від транспорту, і від промисловості) за минулий рік, повідомляє газета «Сегодня».

За словами екологів, підприємства забезпечили 2/3 шкідливих викидів у повітря.

«У цілому від транспорту і промисловості протягом 2008 року в атмосферу країни потрапило 7,2 млн тон шкідливих речовин, але це на 6% менше, ніж у 2007-му, і вдвічі менше, ніж у 1990-му», — розповіла начальник відділу статистики природних ресурсів і навколишнього середовища Людмила Квашук.

В Луганской области предприятие загрязнило отходами землю и теперь должно более 18 тысяч
Предприятие по производству продуктов питания нанесло ущерб в 18,5 тыс. грн., загрязнения землю отходами. Об этом сообщает пресс-служба Государственной экологической инспекции в Луганской области.

Государственная экологическая инспекция в Луганской области провела плановую проверку по соблюдению Закона Украины «Об охране земли».

При обследовании территории ООО «Лумас» сотрудники экологической инспекции выявили, что предприятие, занимающееся производством продуктов питания, не обеспечивает защиту земли. Установлен факт загрязнения земельной территории бытовыми и строительными отходами, а также предприятие не имеет разрешение на размещение отходов и ограничение на них.

Общая площадь загрязнения составила 14 м кв. Причиненный ущерб составляет почти 18,5 тыс. грн.

В случае отказа руководства предприятия «Лумас» добровольно возместить ущерб, причинённый государству, экологическая инспекция будет вынуждена обратиться в Хозяйственный суд.


Ужгород остается в списке самых грязных городов Украины

Ужгород — один из самых грязных городов Украины

Центральная геофизическая обсерватория МЧС назвала самые грязные города Украины. Как оказалось, хуже всех с экологией в 24 населенных пунктах, (преимущественно промышленный восток страны).

По данным экспертов, в тройку лидеров попали Макеевка (Донецкая обл.), Днепродзержинск (Днепропетровская обл.) и Одесса (возможно, из-за наличия припортового и нефтеперерабатывающего завода, а также проблем с транспортными развязками и потоком авто). Сразу за ними Донецк и Горловка (Донецкая обл.).

В остальном список выглядит так: Дзержинск, Енакиево, Мариуполь (все Донецкая обл.), Днепропетровск, Лисичанск, Северодонецк (Луганская обл.), Херсон, Славянск (Донецкая обл.), Рубежное (Луганская обл.), Красноперескопск (Крым), Ялта (Крым), Запорожье, Армянск ( Крым), Краматорск, Луцк, Хмельницкий, Ужгород, Липовец, Кривой Рог.

Согласно исследованиям центра геофизической обсерватории, Ужгород занимает 22 место среди 53 городов в рейтинге самых грязных населенных пунктов Украины.

Інформація про міжнародну учнівську олімпіаду з екології

З 22 по 29 травня 2009 року у Туреччині (м.Стамбул) відбулася ХХ Міжнародна учнівська олімпіада з екології.

Учасниками олімпіади були школярі із 41 країни світу, вони представили 85 екологічних проектів.

Українська команда, у складі якої було троє учнів, блискуче захистила свої проекти. Міжнародне журі відзначило роботи наших школярів 2 золотими та 1 срібною медалями.

Золоті нагороди завоювали Гненний Костянтин і Одарченко Катерина, учні 11 класу Херсонського академічного ліцею при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради.

Срібну медаль виборола Киричук Валентина, учениця 11 класу Житомирського міського колегіуму.

Таким чином, завдяки успішному виступу наших школярів у міжнародній учнівській олімпіаді з екології 2009 року, Україна увійшла до першої п»ятірки країн-лідерів цих змагань.

Чи насправді небезпечні ГМО?

Відтепер споживачі в Україні можуть дізнатися, чи є в продуктах генетично модифіковані організми — Кабмін зобов`язав вітчизняних виробників розміщати на етикетках таку інформацію.

Використовувати генетично модифіковані організми чи ні — питання, без сумніву, дуже важливе. З одного боку — ще не доведений вплив ГМО на організм людини. З іншого — цією темою можна легко спекулювати.

Що ми знаємо про генетично модифіковані продукти?

Раз у раз ми чуємо: генетично модифіковані рослини можуть використовуватися в харчовій промисловості, і до чого це приведе — невідомо. Але при цьому ми мовчимо, що генетично модифіковані мікроорганізми давно вже в ній використовуються. Наприклад, для виробництва сирів. А так само у фармацевтиці (противірусний препарат рекомбінантний інтерферон).

Реклама

Комментарии»

No comments yet — be the first.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: